Kontakta oss

För mer information om Nordisk Sångfestival,
mejla
info@nordicsongfestival.com

Nordisk Sångfestival
c/o Kjeld Boye-Møller
Sångvägen 2 A, lgh 1303
177 36 Järfälla
Sverige

Styrelsen

Projektledare

Konstnärlig ledare och ledare av mästarkurser
Gitta-Maria Sjöberg
email: gitta-maria@nordicsongfestival.com
www.gittamaria.com

Ordförande i den ideella föreningen
Nordisk Sångfestival – Nordic Song Festival

Kjeld Boye-Møller
email: kjeld@nordicsongfestival.com

Vice ordförande och sekreterare i den ideella föreningen
Nordisk Sångfestival – Nordic Song Festival

Fredrik de Jounge
email: fredrik@nordicsongfestival.com
www.dejounge.info

Ledare av föredrag och debatter
Mette Borg
email: mette@nordicsongfestival.com
www.teaterskolen.dk
www.svanekegaarden.dk

Tonsättare och Kulturchef Nittedals Kommun Norge
Fredrik Glans
email: fglans@online.no
 

Konsulent för Steinway i Skandinavien
Mogens Steinrud
email: mogens@nordicsongfestival.com

Kassör
Björn Dahlberg
email: bjorn.dahlberg@telia.com
Telefon: 070-6911301

Lisette Boman
lisette@filibom.se
Telefon: 070-3083453